10 TIPŮ, jak vrátit do vztahu vášeň

Autor       19.01.2023
10 TIPŮ, jak vrátit do vztahu vášeň
Rádi byste navrátili do vašeho vztahu vášeň? Nebo jste spolu šťastní a pouze hledáte způsob, jak váš vztah udržet na té správné vlně a podpořit jej romantickým gestem?

Sami víte, jak skvěle se cítíte, když od svého partnera dostanete dárek od srdce. Víte, že jste milováni, obdivováni a stále ještě dobýváni svým milým nebo milou.

Potěšte svůj protějšek malou či větší pozorností a rozjasněte zase jiskru, stejně, jak tomu bylo na samém začátku vašeho milostného vztahu.

Pročtěte si naše TIPY, jak oživit váš vztah. Spolehněte se, že budou fungovat a vaše druhá polovička vaši snahu ocení.

1. Naplánujte společný program, který bude podle gusta vašeho partnera

Dokažte svému partnerovi, že vám na něm záleží a podnikněte něco, co má rád. Vybraná činnost může souviset s jeho koníčkem, zálibou nebo se může týkat věci, o které v minulosti zmiňoval, že by chtěl jednou vyzkoušet.

Už jste od něj či od ní někdy slyšeli, že by si chtěl/a vyzkoušet střílet? Vyrazte společně na střelnici a užijte si napětí, adrenalin a především zábavu. Partnerovi můžete také darovat poukaz na kurz střílení.

Je váš manžel či přítel nadšenec do automobilů? Dokažte mu, že umíte naslouchat a věnujte mu dárkový poukaz na auto / moto zážitek. Váš muž se doslova vyřádí a vy tento parádní zážitek můžete zažít s ním. Doprovoďte ho na vybraný auto / moto kurz, bavte se, fanděte mu a radujte se společně s ním.

Má vaše žena ráda keramiku a ráda by si sama vyzkoušela vyrobit třeba vlastní vázu? Zařiďte pro vás oba kurz na výrobu keramiky. Společně se ušpiníte, zasmějete se nad nepovedeným prvním kouskem a užijete si nevšední a krásné chvíle bok po boku.

Prohlédněte si celou nabídku dárkových voucherů na zážitky, které můžete podniknout ve dvou.
Výběr akčních i romantických zážitků pro dva naleznete ZDE

2. Chvalte se, odměňujte, buďte na sebe milí

Romantické vyznání lásky slovy nebo darování malé pozornosti jsou pro zdravý vztah krásná a důležitá gesta, avšak nezapomínejte oceňovat i jiná vstřícná gesta od svého partnera. I tím, na první zdání, drobným skutkem vám může projevovat náklonnost.

Všimli jste si, že sklidil použité nádobí po obědě, vyndal prádlo z pračky nebo nakrmil vašeho chlupatého mazlíčka, což běžně nedělá? Pochvalte ho za snahu. Jedině tak mu dáte najevo, že si ceníte těchto maličkostí, kterými vás jistojistě chtěl potěšit.
Odměnou pak může být prosté „děkuji“ či „to jsi hodný“ anebo sladký polibek, doprovázený milým úsměvem.3. Užijte si zábavu s partnerem a jeho přáteli

Naplánujte pro vás a jeho přátele netradiční zábavu. Vaše drahá polovička bude mile překvapena a navíc se s těmito lidmi, se kterými se často nebo vůbec nesetkáváte nebo jejich přítomnost běžně nevyhledáváte, lépe poznáte a třeba i oni mile překvapí vás a budete si rozumět.

Potěšte svého partnera a věnujte mu například poukázku na únikovou hru. Tato forma zábavy je ideální pro skupiny přátel. Při řešení hádanek spojíte své síly a stane se z vás tým. Do budoucna vám to zajistí lepší pozici ve vtahu, kdy se dalším aktivitám s jeho přáteli nebudete bránit, jelikož je už budete lépe znát.


4. Blbněte spolu, bavte se

Zábava do vztahu bezpochyby patří. Odreagujete se od všedních starostí a stereotypů a smíchem si prodlužte život. Vezměte svou ženu nebo muže, přítele či přítelkyni na akční zážitek, za kulturou nebo si spolu zahrajte zábavnou hru.

Zábavu svému protějšku darujte formou dárkového poukazu a "zabijete" tím dvě mouchy jednou ranou – nejen, že se skvěle pobavíte, ale rovnou budete mít pro svého partnera dárek, například k narozeninám, na Valentýna, na Vánoce nebo jen tak pro radost.
Koukněte na výběr poukazů na zábavné zážitky ZDE.

5. Komunikujte spolu

Neváhejte a klidným tónem, avšak narovinu, svému partnerovi sdělte, co vás trápí, vyslechněte si jeho názor a společně diskutujte o nových nastaveních a změnách, díky kterým zabráníte případným budoucím konfliktům.

Výše zmíněné také souvisí s tím, že byste měli svému protějšku naslouchat. Jestliže vás upozorní na něco, co se zase nelíbí jemu, přijměte námitku v klidu, zamyslete se a najděte vstřícné řešení, případně partnerovi citlivě sdělte, že to cítíte jinak.

Hádkám lze skutečně nejlépe předcházet pravidelnou komunikací a nasloucháním potřeb toho druhého. Ve vztahu je důležitá jistá dávka empatie, kompromisů, ale také dostatečné sebedůvěry, abyste si uměli říct, že v určitých věcech potřebujete jiný přístup ze strany partnera.

Rada na závěr: naslouchejte nejen své drahé polovičce, ale také sobě a vždy se snažte najít řešení, které si nejen zároveň odsouhlasíte, ale budete se jím také řídit.
Promluvte si spolu doma u večeře, udělejte si pohodlí a jednoduše mluvte.6. Změňte prostředí

Sklouzli jste do neustále opakujícího se stereotypu? Nebo na sebe nemáte moc času? Někdy může pomoci změna prostředí. Zajděte si na dobré jídlo nebo na výlet a buďte prostě spolu.
Máte-li tu možnost, naplánujte si spolu dovolenou. U samotného plánování se stmelíte a budete si užívat vidinu, že spolu strávíte více času, někde, kde to neznáte a zažijete zase něco nového.

Vyšvihněte se před svou manželkou či manželem a obdarujte jeho nebo ji dárkovým poukazem na romantický pobyt. Nemusíte zamířit rovnou do ciziny, i u nás v tuzemsku jsou krásná místa, která stojí za to navštívit.

Výběr dárkových poukazů na dovolenou naleznete ZDE.


7. Udělejte se atraktivnější

Ať už jste muž anebo žena, snažte se být pro vašeho partnera či partnerku stále atraktivní. Občas se odhodlejte ke změně vzhledu, zajděte si na kosmetiku, k holiči nebo kadeřnici, pořiďte si nový kousek do svého šatníku nebo zlepšete svou figuru a fyzickou kondici.

Inspirujte se dárkovými vouchery v kategorii krása a vizáž.

Zkuste si s partnerem popovídat o možnosti, že byste se spolu začali věnovat vybrané sportovní aktivitě. Pobavíte se, vyplavíte blahodárný endorfin, strávíte čas spolu. Pohyb navíc prospěje vašemu zdraví a vzhledu.
Darujte k vašemu výročí poukaz na sportovní zážitek.

8. Navoďte romantiku

Připomeňte si, jaké to bylo, když jste do sebe byli ještě bláznivě zamilovaní. Obnovte intimní stránku vašeho vztahu. V domácím prostředí můžete například uvařit oblíbené jídlo vaší drahé polovičky, rozmístit po bytě vonné svíčky a podpořit kuráž nějakým dobrým pitím.

Máte-li možnost, vyrazte na romantický víkend. Do láskyplné atmosféry rovnou přijedete a celý víkend se můžete oddávat jeden druhému.9. Dopřejte svému partnerovi prostor

Někdy je třeba, abyste si od sebe na chvíli odpočinuli. Nebojte se a dopřejte svému partnerovi prostor. Nejen, že si bude cenit vaší důvěry, ale načerpá novou energii, změní prostředí a pak se za vámi bude o to více těšit.

Darujte mu například poukaz na auto/moto kurz, kde se do sytosti vyřádí.
Klidnější povahy nebo i sportovci jistě ocení dárkový poukaz na masáž.
Dárkové poukazy na masáže po celé ČR naleznete ZDE.

10. Vyrobte si společně vztahovou krabičku poslední záchrany

O co jde? Vztahová krabička poslední záchrany, nebo chcete-li KPZ pro páry, je terapeutický nástroj, který si můžete vyrobit sami doma. Krabička vám bude sloužit do budoucna pro případ, že se s partnerem pohádáte nebo budete mít výraznější výměnu názorů. Krabičku si spolu otevřete a snadněji se usmíříte.

Vztahová krabička by vám měla navodit nostalgickou náladu a vykouzlit úsměv na tváři. Vložte do ní proto své vzpomínky v podobě fotek z prvního rande, svatby nebo společné dovolené, oblíbenou lahvinku vína, ze srdce psaný dopis nebo třeba vzkazy od příbuzných z vaší svatby.

Už při výrobě této tajné krabičky, truhly, jejíž obsah budete znát pouze vy dva, si společně užijete příjemně strávený čas, u kterého se dobře pobavíte, zamyslíte se nad vaším vztahem, uvědomíte si, co na toho druhého funguje při hádkách a zařídíte si tak naději na snadnější usmiřování, jestli někdy bude třeba. A věřte, že hádky jsou ve vztahu normální. Někdy dokonce mohou být přínosné a pročistí vzduch.

Tak neváhejte, udělejte si na krabičku čas a pusťte se do toho.

Věříme, že vás naše tipy jak vrátit do vztahu vášeň inspirovaly a společné chvíle si s vaším partnerem hezky užijete.

S láskou
Darujpoukaz.cz