.

Co podniknout na Valentýna

Autor       05.02.2019
Co podniknout na Valentýna
14. února, jako každý rok se mohou zamilované páry těšit na den nabitý romantikou. Jak tento svátek zamilovaných vůbec vznikl, kde je jeho původ?

Podle legendy vše začalo ve starověkém Římě, kdy vládce Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili, aby tak zabránil situaci, kdy by vojáci chtěli zůstat doma u svých rodin místo toho, aby šli pokorně do boje. Místní kněz Valentýn však tyto mladé zamilované páry tajně oddával, načež tomu byl kněz zatčen a později 14. února popraven.
Svátek dříve zvaný Luprecalia lidé slavili na počest Svatého Valentýna, jako mučedníka, z události se tak stal romantický svátek svatého Valentýna, neboli Valentýn.

Během tohoto dne si každoročně zamilované páry vyznávají lásku a náklonnost, kterou si projevují dary, společnými romantickými zážitky či tzv. Valentýnkami – romantická psaníčka s vyznáním lásky.Jak strávit den svatého Valentýna?

V moderní době mají páry podstatně více možností, jak tento den se svou drahou polovičkou strávit a obchodníci po celém světe jim nabízí nepřeberné množství nápadů a inspirace pro romantiku.

Jedny z nejoblíbenějších dárků jsou praktické dárkové poukazy. Skvěle vypadají, je jich všude kolem široká nabídka a udělají radost hned dvakrát. Při samotném předání vykouzlí radostnou reakci u partnera, která se zopakuje při samotném pozdějším uplatnění, kdy už páry spolu vyrazí za společným zážitkem nebo si jeden z partnerů „vybere“ službu od prodejce dárkového poukazu.

Tipy na dárky

I pro vás máme romantickou inspiraci na dárky pro mladé i starší páry nebo skvělé tipy na zážitky pro vaši milou nebo milého.
Pro zobrazení výběru toho nejlepšího klikněte na tento odkaz:


 
 
Krátkodobé versus dlouhodobé vztahy

Právě jste s někým začali randit a lámete si hlavu, čím udělat svému novému partnerovi radost?
Ještě se pořádně neznáte, ale víte, že s tímto člověkem chcete strávit zbytek svého života, proto vám opravdu záleží na tom, abyste při výběru dárku nešlápli vedle.
V takovém případě zkuste vsadit na jistotu. Vybírejte dárky, které mají obecný charakter a dávejte pozor, ať nepůsobí příliš intimně. Nechcete si přece partnera odcizit jen díky nesprávné úvaze na základě toho, že pouze odhadnete jeho reakci.

Pro ženy vybírejte takový dárek, který příliš necharakterizuje konkrétní osobnost. Je-li vaše královna vždy hezky upravená a viditelně se stará o svůj zevnějšek, darujte ji například relaxační procedury, jako například masáž, pobyt ve wellness, kyslíkovou terapii nebo kosmetické procedury, zaměřené na zdraví pokožky.
Pozor! Určitě se vyhněte kosmetickým procedurám jako je omlazení, vyhlazování vrásek apod! Mohli byste se nechtěně dotknout její citlivosti na věk.

Jestliže, je váš partner / partnerka spíše akční živel, vyhledejte třeba společný zážitek pro vás oba. Nyní jsou velmi oblíbené únikové hry, kde se společně zasmějete a získáte nezapomenutelné vzpomínky na společně strávené chvíle plné smíchu. Při takovýchto hrách se navíc můžete více poznat a zjistit reakce svého protějšku na různé situace.

Muži mají rádi jídlo, o tom žádná. Dárkový poukaz do pěkné restaurace na gurmánský zážitek potěší opravdu každého muže. Do restaurace vyrazte společně a o romantiku máte vystaráno.
Jste naopak ve vztahu už pěknou řádku let a dochází vám fantazie?
V dlouholetém manželství jste už ledacos zažili a potřebujete vzpruhu? Všichni psychologové napříč celým světem se shodnou v jedné věci:
Vztah je třeba budovat celý život a lásku pěstovat, pořád a pořád a nepolevovat. To, že zažíváte každodenní vztahovou rutinu je v pořádku a procházejí si tím téměř všechny páry. Počáteční zamilovanost se ztratila a nyní máte pocit, že už není kam se posouvat dál. Svatba, děti, nový domov a dál nic. Tak to není, dlouholeté vztahy mají jednu obrovskou výhodu. Svého partnera dokonale znají, vědí, co od sebe mohou navzájem čekat a nic je nepřekvapí.

Proto je naopak výběr dárku pro vás jednodušší. Dokážete se dokonale trefit do vkusu toho druhého a tím si u svého protějšku hezky šplhnout. Berte Valentýna jako vzpruhu vašeho vztahu! Věnujte čas pouze vám dvěma a užijte si romantiku po svém. 

Čím zaručeně zazáříte? Wellness nebo dovolená to jistí. Ať už se rozhodnete pro pár hodin rozmazlování, společný víkend či plnohodnotnou dovolenou, není co zkazit.
Zde je inspirace pro váš společně strávený čas: darujpoukaz.cz/ubytovani

V předchozích odstavcích se nepoznáváte a svou partnerku byste stále nejraději na rukou nosili? Dokažte jí to třeba nádherným třpytivým šperkem. Velmi oblíbenou variantou darování šperků jsou šperky na míru, tedy dle osobitého vkusu vaší ženy.
Nechte se inspirovat našim výběrem nejluxusnějších dárkových poukazů! darujpoukaz.cz/luxusni-poukazy


Slavit či neslavit?

Ať už máte na svátek svatého Valentýna jakýkoliv názor, jistě se všichni shodneme na tom, že projevovat si vzájemnou lásku a náklonnost je ve vztahu nepochybně důležitá věc.

Ne vždy mají lidé v páru na jednotlivé svátky stejný názor, proto se raději otevřeně ujistěte, zda pro vás bude 14. únor den jako každý jiný nebo si jej příjemně zpestříte. Romantiky není nikdy dost.


Krásného Valentýna vám všem!

Váš tým Darujpoukaz.cz

Tento článek můžeš sdílet na: